Skip to main content

Projekt logo musi być dobrze zaprojektowany. Jest to niezbędne, aby móc skutecznie budować markę i renomę firmy. Nasze Studio Graficzne zajmuje się tworzeniem spersonalizowanych logotypów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego Klienta. Projekt logo opiera się na ścisłej współpracy z grafikiem, który z pomocą nowoczesnych narzędzi uplastycznia nasze pomysły. Nie ulega wątpliwości, że dobre logo to fundament pod kolejne działania związane z projektowaniem identyfikacji wizualnej firmy.

Projekt logo
Projekt logo

Kluczem do sukcesu jest stworzenie ponadczasowego logotypu, który nawiązuje bezpośrednio do działalności firmy: jej produktów, świadczonych usług oraz wizji. Jest również związany z nazwą przedsiębiorstwa. Projekt logo powinien być również prosty i nieskomplikowany. To podstawa, w budowaniu wizerunku i pozytywnych skojarzeń z marką. Ważną kwestią jest dobór kolorystyki, z którą logotyp będzie tworzył integralną całość. Takie detale odgrywają ogromną rolę w tworzeniu wizualnego filaru firmy.

Projekt logo – FAQ

Ile kosztuje zaprojektowanie logo?

Projektowanie logo i generalnie projektowanie jest zawsze indywidualnym projektem. 
Nie ma 2 projektów, które byłyby w 100% identyczne pod względem złożoności, zakresu i wyników. Zatem jeśli projekt jest produktem niestandardowym, to nie może mieć standardowej ceny. Mimo to niektóre agencje projektowe je mają. Cena za projekt logo jest uzależniona od stopnia zaawansowania znaku graficznego, branży, stylu, techniki itp.

Ile czasu zajmuje zaprojektowanie logo?

Podobnie jak w przypadku ceny, nigdy nie wiesz, jakie wyzwania przyniesie nowy projekt, jakie niespodziewane problemy napotkasz i ile czasu może to zająć. Ale po latach praktyki zaczynasz dostrzegać wzorce. Na przykład, aby opracować profesjonalny projekt logo, potrzeba co najmniej 3 tygodni pracy. 2 tygodnie na research i wyobrażenie, a następnie 1 tydzień na poszukiwanie formy graficznej do wizualizacji pomysłu. Zdarza się jednak, że zajmuje to 15 minut, a czasem ponad 6 miesięcy prac projektowych. Mimo wszystko w ciągu 3 tygodni można być pewnym, że grafik komputerowy będzie w stanie zaprezentować świetne rezultaty.

Czego wymaga zamówienie projektu logo?

Przede wszystkim musisz jasno poinformować grafika, czego ma dotyczyć Twojej logo. Pamiętaj, że logo (a także projekt) to funkcjonalne narzędzie, które pomaga Twojej firmie na drodze do konkretnych celów. Wyrwane z kontekstu logo to tylko stylowy (lub nie) obrazek. Nie zaniedbuj mocy, jaką może mieć logo.

Jak rozpoznać, czy logo jest dobre?

Łatwiej to zrobić, jeśli wiesz, jaką akurat funkcję pełnić ma logo. Ale jeśli mówimy o logo jako samodzielnym projekcie graficznym, to styl i technika są drugorzędne, logo jest dobre, gdy ma fajny pomysł i gdy wciąż znajdujesz w nim ukryte znaczenia, które zostały wymyślone przez projektanta, aby ujawniają pomysł i które na pierwszy rzut oka nie są oczywiste. Czasami to po prostu genialne. Pamiętaj jednak, że dobre logo to proste logo.

Czy w logo jest wymagany znak graficzny?

Logo może składać się z kilku elementów takich jak: logotyp, sygnet i tagline. Dziś  logo ludzie rozumieją jako każdy rodzaj znaku towarowego, ale słowo 
„logotyp” odnosi się tylko do części tekstowej, „sygnet” do części graficznej a „tagline” to występującego motto. Generalnie znak towarowy może mieć dowolne przedstawienie. Może być graficzny, tekstowy lub połączony, np. ikona, emblemat, znak słowny itp. Który z nich wybrać — zależy od kontekstu i celów.

Czy logo można zaprojektować bez projektu tożsamości?

Logo jest jednym z kluczowych elementów komunikacji wizualnej marki i w rzeczywistości nigdy nie istnieje samoistnie, bez kontekstu. Dlatego uważam, że projekt logo jest niekompletnym projektem identyfikacji wizualnej.

Ile wersji logo należy zaprojektować?

To pytanie zawsze było kontrowersyjne, a najważniejsze, co mogę powiedzieć, to to, że Klienci mogą prosić o tyle wariantów, ile chcą za które musza zapłacić. Ilość projektów ustala się przed podjęciem współpracy. Klienci powinni ocenić, czy prezentowany projekt (projekty) działa dla nich, czy nie, czy pasuje do ich biznesu. Jeśli prezentowany wariant z jakiegoś powodu nie pasuje, wtedy powinieneś popracować nad nowym. Warto wziąć pod uwagę, że aby przygotować 1 opcję do zaprezentowania Klientowi, zazwyczaj trzeba wypracować kilkadziesiąt opcji pośrednich.

Dlaczego wybrać projekty C-OLOR Studio Graficzne?

Jesteśmy firmą zajmującą się projektowaniem logo w Opolu ale również na całym świecie!, oprócz tego możesz uzyskać u nas kompletny pakiet na przekształcenie Twojej marki. Naszym celem jest dostarczenie Ci tego, co najlepsze. Obiecujemy dokładać wszelkich starań, aż będziesz w 100% zadowolony z naszych produktów i usług. Umiejętności i wiedza naszego zespołu z pewnością zrobi na Tobie wrażenie!
 
Cenimy współpracę. Kontakty z naszymi Klientami są głównym elementem tego, kim jesteśmy. W C-OLOR Studio Graficzne mierzymy nasze osiągnięcia satysfakcją naszych Klientów!

Projekty logo

Nie ma nic bardziej niezbędnego niż posiadanie tożsamości marki, która przekracza wszelkie granice, aby Twój przekaz został usłyszany i opowiedziana. Nasi profesjonalni projektanci logo mają duże doświadczenie w dostarczaniu najwyższej jakości projektów logo, demonstrujących charakter marki poprzez żywe połączenia kolorów i odważne poprawki czcionek. Więc na co czekasz? Zatrudnij najlepszych projektantów logo w mieście, aby zwiększyć widoczność i tożsamość Twojej marki dzięki efektywnemu logo przedstawiającemu wszystko, co reprezentuje Twoja firma.

Idealne logo to takie, które łączy się z koncepcją Twojej marki. Sprawdź rodzaje projektów logo, które oferujemy i wybierz odpowiedni dla swojej firmy.

Najwyższy czas, abyś wzmocnił widoczność i obecność swojej marki, a logo to najlepszy sposób, aby iść naprzód. Pomożemy Ci opowiedzieć światu historię Twojej marki za pomocą niedrogich abstrakcyjnych projektów logo, których celem jest uzyskanie nieszablonowego wrażenia na docelowych odbiorcach. Pomożemy Ci stworzyć unikalne, zapadające w pamięć i spersonalizowane logo dla Twojej firmy.

Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem jak zaprojektować logo, w którym dowiesz się o podstawowych informacji związanych z budowaniem twojej marki.

Ile kosztuje logo?

Logo jest istotną częścią tożsamości każdej marki – często jest pierwszą rzeczą, jaką zobaczy potencjalny klient, a użycie logo, które wyróżnia się na tle konkurencji, ma kluczowe znaczenie. Ale ile powinien kosztować projekt logo? Podobnie jak w przypadku wszystkich wydatków biznesowych, chcesz porównać koszt projektu logo z jakością i wartością, którą zyskasz.

Logo abstrakcyjne

Abstrakcyjny projekt logo pozwala reprezentować Twoją markę za pomocą złożonych kształtów geometrycznych, ale najlepsze jest to, jakie ma znaczenie, które jest idealnym przedstawieniem tego, co reprezentuje Twoja marka.

Logo ilustracyjne

Logo to coś, co mówi wiele o Twojej marce, a my jesteśmy niekwestionowanym liderem na rynku, jeśli chodzi o projektowanie idealnego ilustracyjnego projektu logo. Stosujemy systematyczne podejście, które obejmuje proces identyfikacji dynamiki Twojej firmy, dlatego projektujemy tylko najbardziej odpowiedni rodzaj logo, który odpowiednio reprezentuje historię Twojej marki.

Projekt logo ilustracyjnego jest uważany za najtrudniejsze zadanie, jednak nasi doświadczeni i wyjątkowo wykwalifikowani projektanci są zawsze w biegu, aby dostosować zadanie do potrzeb Klienta.

Logo 3D

Czy chcesz czegoś bardziej ekscytującego i kuszącego dla swojej marki, niż dwuwymiarowy projekt logo pokona wszystko, od dotarcia do potencjalnych odbiorców po wywieranie na nich ogromnego wpływu. C-OLOR Studio Graficzne pomaga stworzyć nowoczesną tożsamość marki, która zainspiruje Cię bardziej niż kiedykolwiek.

Trójwymiarowe projekty logo pomagają Twojej marce odkryć jej ukryty potencjał, który będzie doskonałą okazją do tego, aby przesłanie Twojej firmy wyskoczyło ze strony. Nasi wysoce doświadczeni projektanci logo należą do najlepszych, jeśli chodzi o dostarczanie niestandardowych, spójnych i niedrogich projektów logo na każdym rynku.