Skip to main content

Projekt katalogu firmowego

Katalogi są jednym z kluczowych czynników sukcesu Twojej firmy. Małe lub duże, reklamowe lub opisowe. Pomysł wykorzystany do stworzenia udanego projektu katalogu firmowego powinien być wyjątkowo wyjątkowy. Katalog naśladujący będzie miał negatywny wpływ na biznes, który ma promować.

Wierzymy w tworzenie atrakcyjnego, a jednocześnie łatwego do zrozumienia katalogu.

Po pierwsze, powinno być łatwe do zrozumienia, począwszy od użytych czcionek, poprzez kolory, a skończywszy na obrazach. Części tekstowe katalogu powinny być łatwe do zrozumienia. Zastosowane w katalogu odcienie kolorów są częścią „wywołującą”, uatrakcyjnienie projektu poprzez zastosowanie różnych odcieni kolorów.

Profesjonalny projekt katalogu reklamowego

W C-OLOR Studio Graficzne wierzymy w przejrzystość wizualną jako podstawę przy projektowaniu katalogu. W Twoim katalogu użyjemy obrazów o wysokiej rozdzielczości. Właściwa hierarchizacja obrazów jest niezbędna; dzięki temu Twoje produkty o wysokiej wartości wydają się większe niż produkty mniej wartościowe.

Atrakcyjne projekty katalogów

Katalog to cenne narzędzie, którego potrzebuje każde przedsiębiorstwo, które chce ugruntować swoją pozycję lub po prostu przekazać dodatkowe informacje o marce czy produkcie. Katalogi pomagają poszerzyć zasięg produktów firmy dla Klientów. Zarówno drukowana, jak i cyfrowa wersja katalogu służy jako doskonały materiał referencyjny i dostawca informacji dla klientów. Ponadto e-katalogi służą jako impuls do poprawy SEO w sieci.

Katalogi drukowane a katalogi cyfrowe

Chociaż technologia przeniosła znaczną część informacji do internetu, wiele katalogów wciąż jest produkowanych w formie papierowej. Fizyczna kopia, która trafia do skrzynki pocztowej konsumenta i może być przechowywana, łatwo przeglądana wielokrotnie i przekazywana innym potencjalnym klientom, nadal niesie ze sobą dużą wartość reklamową. Duże naciski na zakupy detaliczne, szczególnie w okresie świątecznym, często powodują wzrost liczby katalogów detalicznych produkowanych i wysyłanych bezpośrednio do konsumentów.

Papierowe katalogi reklamowe

Pomimo dwóch dekad marketingu e-mailowego i w mediach społecznościowych oraz cyfryzacji doświadczeń konsumentów, Katalogi firmowe świadczą o prestiżu danej firmy. Wysyłki katalogowe stale rosną, a co więcej, konsumenci są zaskakująco entuzjastycznie nastawieni do ich otrzymywania.

Katalog – rozwój biznesu

Zaskocz swoich Klientów atrakcyjnymi katalogami wysokiej jakości. Zamów je zbiorczo, aby uzyskać dodatkowe oszczędności. Zapewniamy tani druk katalogów, który pasuje do Twojego budżetu i pożądanego druku katalogu. Nasze katalogi mogą służyć jako wykazy produktów i usług, katalogi lub menu restauracji. .

Ponieważ katalogi muszą być atrakcyjne i dobrze zaprojektowane, oferujemy różne rozmiary katalogów, które pasują do Twojego projektu i układu. 

Nasza usługa drukowania katalogów wykorzystuje wysokiej jakości i trwały papier lub karton, który może dodać elegancji Twoim przedmiotom. Nasz papier może być powlekany matem, połyskiem lub wysokim połyskiem (UV). W przypadku katalogów przeznaczonych do pisania dostępna jest również opcja niepowlekana.

Katalogi reklamowe

Katalogi reklamowe to specjalnie przygotowywane wielostronicowe produkty, w których firmy umieszczają reklamę swoich produktów. Katalogi te po wydrukowaniu trafiają do klientów, zachęcając ich do zakupów lub skorzystania z usług.

Katalogi produktowe

Katalogi produktowe to rodzaj materiałów marketingowych, które zawierają listę produktów oraz istotnych szczegółów, które pomagają kupującym w podjęciu decyzji o zakupie. Te szczegóły obejmują cechy produktu, opisy, wymiary, cenę, wagę, dostępność, kolor, recenzje klientów i inne.

Najlepszym przykładem katalogu produktów jest Amazon marketplace, gdzie jednym kliknięciem możesz uzyskać mnóstwo informacji. Pomyśl o książce, którą próbujesz kupić – Amazon wymienia wszystkie potrzebne informacje. Zawiera tytuł książki, nazwisko autora, nazwisko wydawcy, liczbę stron, krótki opis książki, cenę, wymiary, oferty/rabaty, recenzje i inne.

„Katalog produktów to rodzaj materiałów marketingowych , które zawierają listę istotnych szczegółów produktu, które pomagają kupującym w podjęciu decyzji o zakupie”.

Katalogi firmowe

Katalogi firmowe to niezwykle przydatne zasoby marketingowe i sprzedażowe, które organizują wszystkie informacje o firmie w jednym miejscu. 

Ponieważ jego głównym celem jest przekazanie informacji o przedsiębiorstwie, katalog ten jest przydatny nie tylko dla kupujących, ale także dla potencjalnych klientów, sprzedawców detalicznych i przedstawicieli handlowych.

Rodzaje katalogów

Katalogi szyte

Katalogi szyte pozwolą na efektowną prezentację i zapięcie projektu – zszywkami płaskimi lub oczkowymi. Możesz zamówić katalog od 4 do 56 stron + okładka – a my wydrukujemy go w pełnym kolorze (okładka i wnętrze – 4/4). Możesz również wybrać kolorową okładkę (4/4) oraz czarny nadruk wnętrza (1/1). Czy wiesz, że dzięki nowoczesnej linii produkcyjnej możemy wydrukować około 320 000 katalogów w jeden dzień?

Katalogi drukujemy w oprawie zeszytowej na papierze offsetowym lub powlekanym (w matowym lub błyszczącym). Możesz wybrać drukowanie na podłożach od 90 do 350 g. Możesz liczyć na dokładne odwzorowanie kolorów i efektowne wykończenie – od pierwszej do ostatniej strony. Co jeszcze? Jednostronna folia błyszcząca lub matowa oraz detale podkreślone lakierem UV (dostępne z wykończeniem matowym lub soft touch) – czy możemy dla Ciebie zrobić coś innego?

Katalogi klejone

Katalogi spiralowane

Katalogi składane

Katalogi na papierze kredowym

Wymiary katalogów

Zaprojektowanie i wykonanie katalogów to niezawodny sposób na promocję Twojej firmy i dotarcie do nowych klientów. Katalogi zawierają kluczowe informacje o nowym produkcie lub usłudze, zapewniają wgląd w Twoją firmę i dają klientom coś namacalnego do zobaczenia, odczucia i zabrania ze sobą. Wiele osób uważa że katalogi produktowe a4 to najpopularniejszy format, ale w rzeczywistości mają one różne kształty i rozmiary. Szczególnie katalogi produktowe, reklamowe, ulotki, menu, biuletyny i specyfikacje. Dlaczego więc ktoś miałby iść na skróty w czymś tak ważnym? Planując katalog, weź pod uwagę poniższe formaty katalogów, aby projekt zakończył się sukcesem.

Katalog A4

Najpopularniejszy format papieru do tworzenia katalogu A4. Jest to najczęściej używany rozmiar papieru na świecie oraz format i rozmiar znany konsumentom. Wymiary strony A4 to 297 mm wysokości x 210 mm szerokości. Jeśli chodzi o tworzenie katalogu A4, Twój projekt będzie składaną stroną A3. Dlatego ważne jest, aby pamiętać o obszarze spadu i wszelkich marginesach w trakcie jego tworzenia.

Katalog A5

Katalog A5 zajmuje drugie miejsce, jeśli chodzi o najpopularniejszy format papieru. Broszura A5 składa się ze stron A4 i jest znacznie bardziej kompaktową broszurą, która pozwala na priorytetowe traktowanie informacji, aby zapewnić klientom najważniejsze szczegóły. Zapewnia jednak wystarczająco dużo miejsca na kreatywność, zwłaszcza jeśli używasz go jako broszury do prezentacji produktów lub zdjęć. Strona A5 ma wymiary 210 mm wysokości x 148 mm szerokości. Ponownie, ważne jest, aby pamiętać o wymiarach spadu i marginesów, aby mieć pewność, że podczas projektowania do druku broszury A5 używasz właściwego obszaru.

Katalog A3

Innym popularnym rozmiarem broszury, który może być większy, ale mimo to zapewnia świetny efekt wizualny, jest katalog A3. Katalog reklamowy A3 to składane strony A2 i są często używane do broszur o mniejszej liczbie stron ze względu na dodatkowy koszt drukowania większych stron. Zapewniają jednak dodatkową przestrzeń do kreatywności i mogą być świetnym sposobem na zaprezentowanie serii produktów. Wymiary stron A3 to 297 mm wysokości x 420 mm szerokości. Te wymiary są również takie same jak długość strony A4 (297mm) i szerokość strony A2 (420mm).

Katalog DL

Innym coraz bardziej popularnym rozmiarem strony dla broszur jest 1/3 A4 lub DL, ponieważ jest to bardziej znane. DL oznacza wymiar wzdłużny, a trzy DL składają się na stronę A4. Rozmiar DL jest niezwykle popularny do tworzenia broszur i menu i jest idealnym rozmiarem do wkładania do kopert. To sprawia, że ​​broszury DL są popularnym rozmiarem w kampaniach typu direct mail . Jeśli rozważasz broszurę w formacie DL, kluczowe wymiary, o których należy pamiętać, to 210 mm wysokości x 99 mm szerokości.

Katalog kwadratowy 210mm x 210mm

Popularny rozmiar broszury, z którym regularnie spotykamy się w drukarni cyfrowej, to 210 mm x 210 mm. To kwadratowe podejście staje się coraz bardziej popularne wśród firm, które chcą wyeksponować swoje produkty i usługi.