katalogi

Projektowanie katalogów firmowych

Katalogi są jednym z kluczowych czynników sukcesu Twojej firmy. Małe lub duże, reklamowe lub opisowe. Pomysł wykorzystany do stworzenia udanego projektu katalogu firmowego powinien być wyjątkowo oryginalny. Katalog naśladujący będzie miał negatywny wpływ na biznes, który ma promować.

Wierzymy w tworzenie atrakcyjnego, a jednocześnie łatwego do zrozumienia katalogu.

Katalogi
Portfolio

Jaki powinien być dobry katalog firmowy? Projektowanie katalogów

Po pierwsze, katalog reklamowy powinien być przyjazny w odbiorze, począwszy od użytych czcionek poprzez kolory, a skończywszy na obrazach. Części tekstowe katalogu powinny być łatwe do zrozumienia. Zastosowane w katalogu odcienie kolorów są częścią „wywołującą” uatrakcyjnienie projektu. Ważne jest, aby do druku katalogu użyć odpowiedniego rodzaju farby. Papier używany w katalogu może być różnego rodzaju, w zależności od tego, jakie materiały są dostępne i w jakim przedziale cenowym chcemy go sprzedawać. Projekt katalogu powinien być atrakcyjny dla klientów. Układ, jak również strona tytułowa, powinny przyciągać uwagę klientów i sprawiać, że chcą go czytać. Użycie chwytliwych nagłówków może zwrócić uwagę na pewne produkty lub usługi.

Dobry projekt katalogu produktów to także zdjęcia i grafiki w wysokiej rozdzielczości, które sprawiają, że katalog wygląda bardziej profesjonalnie. Warto zadbać o estetyczny katalog produktów, gdyż jest on furtką do zdobycia większej rozpoznawalności w branży, a co za tym idzie – do zwiększenia obrotów swojej firmy. Projektowanie katalogów zostaw nam – doskonale wiemy, jak stworzyć projekt graficzny, z którego będziesz zadowolony!

Portfolio

zobacz
nasze realizacje

Projektowanie katalogów – profesjonalny projekt katalogu reklamowego

W C-OLOR Studio Graficzne wierzymy w przejrzystość wizualną jako podstawę przy projektowaniu katalogu. W Twoim katalogu użyjemy obrazów o wysokiej rozdzielczości. Właściwa hierarchizacja obrazów jest niezbędna; dzięki temu Twoje produkty o wysokiej wartości wydają się większe niż produkty mniej wartościowe. Dobry projekt katalogu powinien pomóc Twoim klientom znaleźć produkty, których szukają, a jednocześnie podkreślić tożsamość Twojej marki. Dobrze zaprojektowany katalog zwiększy sprzedaż i poprawi zadowolenie klientów.

Portfolio
Portfolio

Skuteczny projekt katalogu jest istotną częścią Twojej strategii marketingowej. Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, która pomoże Ci w projektowaniu i drukowaniu katalogów, to skontaktuj się z C-OLOR Studio Graficzne. Mamy doświadczenie i wiedzę, aby stworzyć wysokiej jakości katalogi w przystępnych cenach. Pamiętaj, że to właśnie katalog firmowy może okazać się tym, czego brakowało Twojej firmie, by ta mogła zarabiać więcej!

ZATRZYMAJ SIĘ!

Szanujemy cenny czas naszych klientów przy wycenie projektów, dlatego zapraszamy do skorzystania z formularza wycen projektów.

Zazwyczaj odpowiadamy w ciągu 24 godzin od wysłania zapytania.

Napisz do nas

Atrakcyjne projekty katalogów firmowych

Katalog to cenne narzędzie, którego potrzebuje każde przedsiębiorstwo, które chce ugruntować swoją pozycję lub po prostu przekazać dodatkowe informacje o marce czy produkcie. Katalogi pomagają poszerzyć zasięg produktów firmy. Zarówno drukowana, jak i cyfrowa wersja katalogu, służy jako doskonały materiał referencyjny i dostawca informacji dla klientów. Ponadto e-katalogi służą jako impuls do poprawy SEO w sieci.

Projekt katalogu powinien przyciągać wzrok – projekt graficzny nie może być przypadkowy, musi spełniać swoją rolę. Projektowanie katalogów firmowych to proces, który musi być starannie zaplanowany i wykonany. Kluczem jest stworzenie katalogu, który jest atrakcyjny wizualnie, łatwy w nawigacji i skutecznie przekazuje przesłanie marki. Projektowanie katalogów to także proces, w którym uczestniczysz – bardzo ważne dla nas, jako projektantów, jest to, abyś miał realny wpływ na ostateczny wygląd projektu katalogu. Tutaj ważnych jest wiele rzeczy – identyfikacja wizualna Twojej firmy, Twój gust, produkty, usługi, które oferujesz, grupa docelowa. Wszystkie te rzeczy mają wpływ na to, jak będzie wyglądał projekt folderu reklamowego.

Oprócz koloru i stylu katalogu, musisz również rozważyć, jak będzie on drukowany. Druk katalogów nie zawsze jest taki sam, jak inne formy druku – istnieją różne procesy i materiały, które można wykorzystać do stworzenia wysokiej jakości katalogu. Możemy pomóc Ci stworzyć katalog, który jest zarówno atrakcyjny wizualnie, jak i wydrukowany na wysokiej jakości papierze. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego procesu, skontaktuj się z nami już dziś – chętnie z Tobą porozmawiamy!

Portfolio

Katalogi drukowane a katalogi cyfrowe

Chociaż technologia przeniosła znaczną część informacji do internetu, wiele katalogów wciąż jest produkowanych w formie papierowej. Fizyczna kopia, która trafia do skrzynki pocztowej konsumenta i może być przechowywana, wielokrotnie, z łatwością przeglądana i przekazywana innym potencjalnym klientom, nadal niesie ze sobą dużą wartość reklamową. Spore naciski na drobne zakupy, szczególnie w okresie świątecznym, często powodują wzrost liczby katalogów detalicznych produkowanych i wysyłanych bezpośrednio do konsumentów.

Papierowe katalogi reklamowe

Pomimo dwóch dekad marketingu e-mailowego i w mediach społecznościowych oraz cyfryzacji doświadczeń konsumentów, katalogi firmowe świadczą o prestiżu danej firmy. Wysyłki katalogowe stale rosną, co więcej, konsumenci są zaskakująco entuzjastycznie nastawieni do ich otrzymywania.

Portfolio
Portfolio

Katalog – dobry projekt graficzny katalogu to szansa na rozwój biznesu

Zaskocz swoich klientów atrakcyjnymi katalogami wysokiej jakości. Zamów je zbiorczo, aby uzyskać dodatkowe oszczędności. Zapewniamy tani druk katalogów, który pasuje do Twojego budżetu i pożądanego druku katalogu. Nasze katalogi mogą służyć jako wykazy produktów i usług, katalogi lub menu restauracji.

Ponieważ katalogi muszą być atrakcyjne, spójne z identyfikacją wizualną Twojej firmy i dobrze zaprojektowane, oferujemy ich różne rozmiary, które pasują do Twojego projektu i układu.

Nasza usługa drukowania katalogów wykorzystuje wysokiej jakości, trwały papier lub karton, który może dodać elegancji Twoim przedmiotom. Nasz papier może być powlekany matem, połyskiem lub wysokim połyskiem (UV). W przypadku katalogów przeznaczonych do pisania dostępna jest również opcja niepowlekana.

Portfolio

Katalogi reklamowe

Katalogi reklamowe to specjalnie przygotowywane wielostronicowe produkty, w których firmy umieszczają reklamę swoich produktów. Katalogi te po wydrukowaniu trafiają do klientów, zachęcając ich do zakupów lub skorzystania z usług. Projektowanie katalogów reklamowych ma na celu przyciągnięcie wzroku potencjalnych klientów, dlatego projekt graficzny katalogu musi być przejrzysty, estetyczny, ale też oryginalny i dopasowany do branży, w której działasz. Katalogi są zazwyczaj projektowane w formie książeczki lub folderu. Na pierwszym miejscu pokazuje się przednią okładkę, ponieważ jest to najbardziej widoczna część katalogu. Powinna zawierać informacje o Twojej firmie i jej produktach. Projekt katalogu powinien być przejrzysty i ciekawy, ale niezbyt skomplikowany. Układ stron powinien ułatwiać czytanie i zrozumienie wszystkich informacji o Twoich produktach.

Katalogi produktowe

Katalogi produktowe to rodzaj materiałów marketingowych, które zawierają listę produktów oraz istotnych szczegółów, które pomagają kupującym w podjęciu decyzji o zakupie. Te szczegóły obejmują cechy produktu, opisy, wymiary, cenę, wagę, dostępność, kolor, recenzje klientów i inne.

Najlepszym przykładem katalogu produktów jest Amazon marketplace, gdzie jednym kliknięciem możesz uzyskać mnóstwo informacji. Pomyśl o książce, którą próbujesz kupić – Amazon wymienia wszystkie potrzebne informacje. Zawiera tytuł książki, nazwisko autora, nazwisko wydawcy, liczbę stron, krótki opis książki, cenę, wymiary, oferty/rabaty, recenzje i inne.

„Katalog produktów to rodzaj materiałów marketingowych , które zawierają listę istotnych szczegółów produktu, które pomagają kupującym w podjęciu decyzji o zakupie”.

Katalogi firmowe – projektowanie katalogów

Katalogi firmowe to niezwykle przydatne zasoby marketingowe i sprzedażowe, które organizują wszystkie informacje o firmie w jednym miejscu. Dlatego projektowanie katalogów firmowych warto powierzyć specjalistom, którzy mają wiedzę, jak przygotować tego rodzaju projekty graficzne.

Ponieważ jego głównym celem jest przekazanie informacji o przedsiębiorstwie, katalog ten jest przydatny nie tylko dla kupujących, ale także dla potencjalnych klientów, sprzedawców detalicznych i przedstawicieli handlowych.

Rodzaje katalogów

  • Katalogi klejone,
  • Katalogi spiralowane,
  • Katalogi składane,
  • Katalogi na papierze kredowym,
  • Katalogi szyte

Katalogi szyte pozwolą na efektowną prezentację i zapięcie projektu – zszywkami płaskimi lub oczkowymi. Możesz zamówić katalog od 4 do 56 stron plus okładka – a my wydrukujemy go w pełnym kolorze (okładka i wnętrze – 4/4).Możesz również wybrać kolorową okładkę (4/4) oraz czarny nadruk wnętrza (1/1). Czy wiesz, że dzięki nowoczesnej linii produkcyjnej, możemy wydrukować około 320 000 katalogów w jeden dzień?

Katalogi drukujemy w oprawie zeszytowej na papierze offsetowym lub powlekanym (w matowym lub błyszczącym). Możesz wybrać drukowanie na podłożach od 90 do 350 g. Możesz liczyć na dokładne odwzorowanie kolorów i efektowne wykończenie – od pierwszej do ostatniej strony. Co jeszcze? Jednostronna folia błyszcząca lub matowa oraz detale podkreślone lakierem UV (dostępne z wykończeniem matowym lub soft touch) – czy możemy dla Ciebie zrobić coś więcej?

Wymiary katalogów

Zaprojektowanie i wykonanie katalogów to niezawodny sposób na promocję Twojej firmy i dotarcie do nowych klientów. Katalogi zawierają kluczowe informacje o nowym produkcie lub usłudze, zapewniają wgląd w Twoją firmę i dają klientom coś namacalnego do zobaczenia, odczucia i zabrania ze sobą. Wiele osób uważa, że katalogi produktowe A4 to najpopularniejszy format, ale w rzeczywistości mają one różne kształty i rozmiary. Szczególnie katalogi produktowe, foldery reklamowe, ulotki, menu, biuletyny i specyfikacje. Dlaczego więc ktoś miałby iść na skróty w czymś tak ważnym? Planując katalog, weź pod uwagę poniższe formaty katalogów, aby projekt zakończył się sukcesem.

  • Katalog A4

Najpopularniejszy format papieru do tworzenia katalogu A4. Jest to najczęściej używany rozmiar papieru na świecie oraz format i rozmiar znany konsumentom. Wymiary strony A4 to 297×210 mm. Jeśli chodzi o tworzenie katalogu A4, Twój projekt będzie składaną stroną A3. Dlatego ważne jest, aby pamiętać o obszarze spadu i wszelkich marginesach w trakcie jego tworzenia.

  • Katalog A5

Katalog A5 zajmuje drugie miejsce, jeśli chodzi o najpopularniejszy format papieru. Broszura A5 składa się ze stron A4 i jest znacznie bardziej kompaktową broszurą, która pozwala na priorytetowe traktowanie informacji, aby zapewnić klientom najważniejsze szczegóły. Pozostawia jednak wystarczająco dużo miejsca na kreatywność, zwłaszcza jeśli używasz jej jako broszury do prezentacji produktów lub zdjęć. Strona A5 ma wymiary 210×148 mm. Ponownie, ważne jest, aby pamiętać o wymiarach spadu i marginesów. Możesz mieć wtedy pewność, że podczas projektowania broszury A5 do druku używasz właściwego obszaru.

  • Katalog A3

Innym popularnym rozmiarem broszury, który może być większy, ale mimo to zapewnia świetny efekt wizualny, jest katalog A3. Katalog reklamowy A3 to składane strony A2 i są często używane do broszur o mniejszej liczbie stron ze względu na dodatkowy koszt drukowania stron większych rozmiarów. Zapewniają jednak dodatkową przestrzeń do kreatywności i mogą być świetnym sposobem na zaprezentowanie serii produktów. Wymiary stron A3 to 297×420 mm. Te wymiary są również takie same jak długość strony A4 (297mm) i szerokość strony A2 (420mm).

  • Katalog DL

Innym, coraz bardziej popularnym, rozmiarem strony dla broszur jest 1/3 A4 lub DL. DL oznacza wymiar wzdłużny, a trzy DL składają się na stronę A4. Rozmiar DL jest niezwykle popularny do tworzenia broszur i menu, i jest idealnym rozmiarem do kopert. To sprawia, że broszury DL są popularnym rozmiarem w kampaniach typu direct mail. Jeśli rozważasz broszurę w formacie DL, kluczowe wymiary, o których należy pamiętać, to 210×99 mm.

  • Katalog kwadratowy 210×210 mm

Popularny rozmiar broszury, z którym regularnie spotykamy się w drukarni cyfrowej, to 210×210 mm. To kwadratowe rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne wśród firm, które chcą wyeksponować swoje produkty i usługi.

ZATRZYMAJ SIĘ!

Szanujemy cenny czas naszych klientów przy wycenie projektów, dlatego zapraszamy do skorzystania z formularza wycen projektów.

Zazwyczaj odpowiadamy w ciągu 24 godzin od wysłania zapytania.

Napisz do nas
5/5 - (52 votes)